Zamachowski, 04.11.2017

Zamachowski o Trójce: Obecna władza nie cofa się przed niczym

Zamachowski o Trójce: Obecna władza nie cofa się przed niczym

Moje radio przestaje istnieć – tak Zbigniew Zamachowski skomentował wymuszone odejście z Trójki Artura Andrusa i Roberta Kantereita. – „Jest mi zwyczajnie smutno i przykro, że moje radio, z którym dorastałem, którego jestem równolatkiem przestaje istnieć. Będzie się nominalnie nazywało trzecim Programem Polskiego Radia, ale to będzie tylko nazwa” – powiedział aktor w rozmowie z wp.pl.

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala wycofał zgodę dla dziennikarzy Trójki na współpracę z TVN24. Andrus i Kantereit zostali zmuszeni do odejścia. O sprawie obszernie informowaliśmy w artykule pt. „Na Myśliwieckiej coraz smutniej”.

– „Radio to nie jest eter, czy abstrakcja. Tworzą je ludzie. Jeśli są zmuszani do odejścia, jak to było w przypadku Artura i Roberta, a także wielu innych przed nimi to radio zmienia oblicze. To już nie będzie ta sama Trójka. Przestałem jej już słuchać poza paroma audycjami, w których jeszcze słyszę głosy swoich znajomych – Kuby Strzyczkowskiego czy Wojtka Manna” – stwierdził Zamachowski. – „Bezkompromisowi decydenci mogą się pozbyć Wojtka. Obecna władza nie cofa się przed niczym. Fachowość nie ma znaczenia. Liczy się partyjne rozdanie i ideologia”.

Aktor przez wiele lat też był związany z Trójką. Użyczył m.in. swojego głosu w jinglach stacji. Po wkroczeniu „dobrej zmiany” do radia, w akcie sprzeciwu wobec zmian w Trójce, wycofał zgodę na używanie jego głosu. – „To nie jest radio, które mógłbym firmować. Nie chciałem kończyć współpracy, bo miałem nagrywać audycje dla Artura Andrusa. Niedługo potem dostałem jednak telefon z kierownictwa radia. W miłej rozmowie poinformowano mnie, że Program Trzeci nie widzi możliwości dalszej współpracy za mną. Kierownictwo Polskiego Radia nie wyraziło na to zgody” – powiedział Zamachowski.

– „Historia uczy, że wszystko się kończy, więc pewnie i to ulegnie zmianie. Oby szybciej niż później. Czekam na czas, kiedy mój głos być może wróci do Trójki” – zakończył Zbigniew Zamachowski.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS