Kaczyński, 29.10.2017

„Ja bym chciała, żeby poseł Kaczyński przestał być tchórzem”

„Ja bym chciała, żeby poseł Kaczyński przestał być tchórzem”

Zaczęło się od tego, że Jacek Sasin z PiS oświadczył, że decyzje w rządzie PiS są podejmowane kolegialnie, bez oderwania od zaplecza politycznego. – „Nic w tym dziwnego. W każdym normalnym państwie tak jest”– zapewnił. Te słowa padły podczas cotygodniowego programu z udziałem polityków w TVN 24.

Trzeba było widzieć wyraz twarzy Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. – „Rozbawił mnie pan bardzo. Decyzje są podejmowane na Nowogrodzkiej, premier Beata Szydło czeka na instrukcje od Jarosława Kaczyńskiego, jest niesamodzielna i wszyscy o tym wiemy” – stwierdziła. – „Mamy teraz taki serial o tym, kto będzie, a kogo nie będzie w rządzie. O rekonstrukcji rządu raczej powinniśmy mówić w momencie, kiedy rzeczywiście jakiś mały element nie działa. Tutaj nie działa 99 procent. Pani premier jest wycofana, sterowana i bierna. Nie ma siły przebicia” – oceniła Scheuring-Wielgus. – „Ja bym chciała, żeby poseł Kaczyński przestał być tchórzem, bo to, że nie bierze odpowiedzialności za to, co się dzieje w naszym kraju, to czyste tchórzostwo. Wszyscy wiemy, że to prezes Kaczyński daje instrukcje wam wszystkim” – te słowa posłanka skierowała do posła PiS Jacka Sasina i rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego. – „Jarosław Kaczyński jest tchórzem” – podkreśliła.

Reakcja? – „Proszę nie obrażać Jarosława Kaczyńskiego” – oburzył się Sasin. – „Niech pani przeprosi Jarosława Kaczyńskiego za to, że pani go ciągle obraża. Jarosław Kaczyński wykazał wielką siłę i odwagę wtedy, kiedy trzeba było mieć tę odwagę, żeby rzucić wyzwanie ustrojowi komunistycznemu” – przekonywał. Scheuring-Wielgus skomentowała te ostatnie słowa dosadnie: – „Spał 13 grudnia, spał”.

My z kolei – a już na pewno część społeczeństwa zwana „gorszym sortem” – czekamy raczej na przeprosiny od Jarosława Kaczyńskiego. Za „mordy zdradzieckie” i dziesiątki innych epitetów.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS