Obywatele RP, 20.10.2017

Obywatele RP uniewinnieni

Pijany strażnik pacyfikował Obywateli RP przed Sejmem

Warszawski sąd uniewinnił czterech działaczy Obywateli RP, którzy zostali oskarżeni przez Marka Kuchcińskiego o zakłócanie miru domowego Sejmu. 30 listopada ubiegłego roku weszli oni na teren parlamentu, w którym debatowano nad ustawą o zgromadzeniach.

Sąd podjął taką decyzję, bo w jego ocenie teren, na który dostali się oskarżeni, nie jest w ogóle ogrodzony. – „Budynek Sejmu jest gmachem użyteczności publicznej. Nie wystarczy domniemywać limitowania dostępu. Ogrodzenie musi być konstrukcją, która w sposób istotny utrudnia jej pokonanie i wymaga wysiłku” – uzasadniał sędzia. Dodał, że po analizie monitoringu z kamer przemysłowych nie potwierdzono, by oskarżeni zakłócili pracę parlamentu. – „Z punktu widzenia Straży Marszałkowskiej zachowanie oskarżonych było uciążliwe. Ale uciążliwość wizyty nie jest wystarczającą przesłanką, by uznać ją za przestępstwo” – stwierdził sędzia.

Pawła Kasprzaka z Obywateli RP oczywiście cieszy wyrok sądu. – „Z nim w ręku będziemy stawiać się w Sejmie, by dotrzymać towarzystwa marszałkowi Kuchcińskiemu” – powiedział. Jednocześnie przypomniał, że Obywatele RP nie mogą wchodzić do gmachu Sejmu, by np. przysłuchiwać się pracom komisji. Zarządzenie w tej sprawie wydał właśnie Kuchciński.

koduj24.plW odpowiedzi na Obywatele RP, 20.10.2017

  1. ~wiesiek pisze:

    Ide o zakład iz prokuratr odwoła sie od wyroku a sprawa zostanie przekazana sedziemu ktory jakos tak zostanie jeg Przewodniczącym Zaółozycie sie ??.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS