Kowalski, 26.10.2017

Stop dla polskiego nacjonalisty w Londynie

Stop dla polskiego nacjonalisty w Londynie

Znany z nacjonalistycznych poglądów, kandydujący w wyborach prezydenckich 2015, Marian Kowalski zapragnął zabłysnąć w Londynie. Miał się spotkać z Polonią, ale zanim do tego doszło lokal, w którym planowano spotkanie – decyzją lokalnej policji – zamknięto. Jak informuje „Fakt”, władze miały wątpliwości co do treści przemówienia, które planował wygłosić Kowalski.

Wizyta Kowalskiego od początku budziła wiele kontrowersji, gdyż kojarzony jest przede wszystkim ze skrajną prawicą i nacjonalistycznym Ruchem Narodowym. Spotkanie planowane było na niedzielę, ale na wszelki wypadek polski lokal zamknięto na cały weekend. Uznano, że Kowalski zamierza wygłosić mowę pełną nienawiści, skierowaną przeciwko Żydom, muzułmanom i homoseksualistom, a na to nie ma tam przyzwolenia.

 „W demokratycznej Wielkiej Brytanii nie ma miejsca na skrajnie prawicową politykę Polski. Mieszkam w okolicy i nie życzę sobie takich wizyt. To Anglia, nie Polska. Polacy tu mieszkający muszą dostosować się do prawa tu obowiązującego. A jeśli to jest dla nich problemem, to wiedzą, co robić”– to tylko jedna z wielu krytycznych opinii, które pojawiły się w związku z przyjazdem Kowalskiego.

Niestety, w Polsce Kowalski bez żadnych przeszkód głosi odbiegające od cywilizacyjnych reguł poglądy i nikt mu tego nie zabrania.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS