Wojciech Łączewski, 25.10.2017

Znienawidzony przez PiS sędzia podsłuchiwany na zlecenie Ziobry?

Znienawidzony przez PiS sędzia podsłuchiwany na zlecenie Ziobry?

Mowa o Wojciechu Łączewskim, który trzy lata temu skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na 3 lata więzienia. To wtedy stał się dla PiS wrogiem nr 1. Po wygranych przez tę partię wyborach rozpoczęto na sędziego wręcz nagonkę.

W „Wiadomościach” TVP pojawiały się materiały, które miały zdyskredytować sędziego. Łączewski miał się np. rzekomo umawiać na Twitterze z Tomaszem Lisem na „knucie przeciwko PiS”. Ktoś strzelał w kierunku jego samochodu z broni pneumatycznej. Jest także śledzony – dziennikarz „Polityki” Piotr Pytlakowski sam widział „ogon” podczas spotkania z Łączewskim.

Pytlakowski opisuje kolejną sprawę, która miała „pogrążyć” Łączewskiego. Sędzia dowiedział się, że rok temu niejaki Marek S. doniósł na niego do prokuratury. Łączewski miał przyjmować i wręczać innym osobom łapówki. Zarzuty – oczywiście – były fałszywe. Prokuratura w Bydgoszczy prowadzi teraz śledztwo przeciwko Markowi S.

Donos spowodował jednak, że przeciw Łączewskiemu uruchomiono niewspółmierne środki. Jak pisze „Polityka”, jego sprawą zainteresowali się ludzie z podległej Zbigniewowi Ziobrze Prokuratury Krajowej. Zastosowano wobec Łączewskiego pełną kontrolę operacyjną: podsłuchiwano jego telefon, sprawdzano skrzynkę mailową i korespondencję pocztową. – „Łamano prawa obywatelskie”– uważa Piotr Pytlakowski.

Dziennikarz „Polityki” cała sprawę podsumowuje tak: – „Albo wykorzystano zeznania osoby niezrównoważonej psychicznie, aby całkowicie legalnie kontrolować znienawidzonego przez PiS sędziego, albo ktoś namówił Marka S. do takiej treści zeznań, aby mieć podkładkę do zastosowania operacji specjalnej”.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS