Owsiak, 23.10.2017

 

Owsiak oprawi wyrok sądu w ramki

Owsiak oprawi wyrok sądu w ramki

   23 października 2017

– „Wszyscy są równi wobec prawa. Pamiętajmy o tym, kiedy nas bluzgają, mówią o nas różne rzeczy. Kiedy jesteśmy kanaliami i gorszego sortu. (…) Ja to wezmę na klatę, nie ma bólu. W ramki sobie oprawię. Ale to jest bezprecedensowe. Niech to idzie w świat” – powiedział Jurek Owsiak po wyjściu z sądu w Słubicach. Tamtejszy Sąd Rejonowy ukarał go naganą. Ma też zapłacić 130 zł za to, że podczas publicznego przemówienia używał słów nieprzyzwoitych.

Przypomnijmy te słowa: – „Polska jest moim krajem i dam się za nią pociąć. Polska to jest właśnie takie miejsce jak tutaj. Rok temu żegnaliśmy się i myślałem, że coś się przez ten czas zmieni. Niestety, nic się nie zmieniło. Pier… polityków – fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest oderwana od nas, od naszego bytu. Chcę zapytać ich o jedno, czy macie, k…, serce do ludzi?! Nie mów, k…, że jest tu podwyższone ryzyko, tu, w tym miejscu. Kłamiesz, kłamiesz, kłamiesz! Nie mów, k…, że jestem gorszego sortu!” – mówił Owsiak ze sceny, kończąc tegoroczny Przystanek Woodstock.

Przed sądem szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tłumaczył: – „Na 1230 słów wypowiedzianych tego wieczora podczas rapowania znalazło się 6-7 wulgaryzmów”. Dodał, że pod pierwszym lepszym kioskiem z piwem w mowie potocznej spotyka się ich dużo więcej. – „A to nie była mowa potoczna, ale przekazanie moich emocji. Jestem przekonany, że moje tzw. „wulgaryzmy” podkreślały tylko i wyłącznie chwilowy stan ducha i nie przekroczyły żadnej normy. Jestem absolutnie przekonany, że nikogo nie obraziłem z imienia i nazwiska, nikogo nie wskazywałem palcem” – podkreślił.

Przed Sądem Rejonowym w Słubicach zgromadziło się kilkadziesiąt osób wspierających Jurka Owsiaka. Trzymali m.in. transparenty z hasłami „Jurek, jesteśmy z tobą” i „Kocham Woodstock”. Kiedy Owsiak wyszedł z sali rozpraw, zgromadzeni odśpiewali mu „Sto lat”.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS