Rydzyk, 22.10.2017

Czy władza szykuje nowy zastrzyk gotówki dla Ojca Dyrektora?

Czy władza szykuje nowy zastrzyk gotówki dla Ojca Dyrektora?

W Wyższej Szkole Kultury Medialnej i Społecznej ojca Tadeusza Rydzyka w Toruniu miała w sobotę miejsce inauguracja roku akademickiego. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli rządu, w tym wicepremiera Jarosława Gowina. Przy tej okazji poruszono temat finansowania uczelni niepublicznych i statusu ich studentów. Gowin powiedział, że ojciec Rydzyk zwrócił się do niego z apelem o pomoc, i że wicepremier wyciągnie pomocną dłoń, gdyż „od dawna ma takie samo zdanie jak ojciec Tadeusz Rydzyk”. Stan ten nazwał „podwójną niesprawiedliwością”. Dlaczego? – „Przecież wszyscy wiemy, że często na uczelnie niepubliczne trafia młodzież ze środowisk uboższych” – tłumaczył zebranym na inauguracji.

Wicepremier Gowin pospołu z ojcem Rydzykiem wystosowali apel, by przestać traktować studentów uczelni niepublicznych jak obywateli drugiej kategorii. W toku dyskusji wskazano dwie drogi wyjścia z tej sytuacji. Pierwsza zakłada, że finansowanie czesnego powinno odbywać się z budżetu państwa. Jak można się domyślić, ta opcja preferowana jest przez uczelnię ojca dyrektora. Propozycja druga –Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – to oferta odpisów podatkowych dla rodziców, którzy finansują studia swoich dzieci na uczelniach niepublicznych. Którą opcję wprowadzi rząd PiS, czas pokaże.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS