Rydzyk, 21.10.2017

Tadeusz Rydzyk otrzymuje od państwa PIS prezenty na „cito”

Tadeusz Rydzyk otrzymuje od państwa PIS prezenty na „cito”

To, że PiS- owskie państwo robi Tadeuszowi Rydzykowi prezent za prezentem, przywykliśmy. Przywykliśmy też do wielkiego tempa „złych zmian” w państwie PiS. Nowością jednak jest styl i tempo w jakim interesy redemptorystów załatwiane są w tym partyjnym państwie. Można powiedzieć, że dary dla Rydzyka spływają na „cito”.

Tak właśnie było z działką w samym Toruniu, położoną w Porcie Drzewnym, niedaleko Wisły. To atrakcyjny teren ze względu na walory przyrodnicze, z dostępem do drogi krajowej nr 80. W pobliżu znajdują się inne obiekty Rodziny Radia Maryja: monumentalny kościół oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Zgodnie z projektem ma się tam znaleźć m.in. uzdrowisko i muzeum.

Onet pisze, iż cała procedura zajęła ledwie 11 dni.

Teren wyceniono na prawie 470 tys. zł, ale zakonnicy dostaną go za znacznie mniejsze pieniądze, bo obiecali, że nie będą tam prowadzili działalności komercyjnej, a prezydent i wojewoda im uwierzyli. Oficjalnie, redemptoryści dostali dostęp do gruntu 0,4 ha „na cele związane z niezarobkową działalnością kulturalno-oświatową, opiekuńczą, leczniczą, charytatywną, naukową, sportową oraz turystyczną”. W dokumentach brakuje jednak konkretów dotyczących planowanej inwestycji.

Z uzasadnienia zarządzenia wynika, że wojewodę prosił o to prezydent Torunia Michał Zaleski, który sprawuje pieczę nad gruntami Skarbu Państwa w mieście. Swój wniosek sporządził 4 października, a już dzień później 5 października Mikołaj Bogdanowicz wydał decyzję!

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zgodził się na zastosowanie 85-procentowej bonifikaty od pierwszej opłaty, ustalonej w wysokości 15 proc. ceny z tytułu oddania nieruchomości. Ponadto zastosował 85-procentową bonifikatę od kolejnych opłat rocznych, które mają wynosić 0,3 proc. ceny z tytułu oddania nieruchomości. Zalewski zasugerował też ponoć, by redemptoryści dostali działkę bez przetargu. „Jest im ona bowiem niezbędna do realizacji inwestycji, jaką jest budowa obiektu muzealnego z częścią audytoryjną, która będzie mieć charakter niekomercyjny i będzie służyć organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, inspirowaniu inicjatyw kulturalnych, obywatelskich, samorządowych, narodowych, europejskich i o wymiarze uniwersalnym”.

Skuteczność modelowa! Brawo PiS!

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS