Ewa Kopacz, 22.09.2016

 

Krzysztof Mieszkowski (NOWOCZESNA) w czasie debaty na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej!

mieszkowski

CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA 2016

21:17

Kopacz: Na tej sali nikt nie dostał mandatu do tego, by decydować za ludzi

Jak mówiła w Sejmie Ewa Kopacz:

„Tu na tej sali, nikt nie dostał mandatu do tego, by ludzi uszczęśliwiać na siłę, za nich decydować. Żaden z 460 posłów nie jest od tego by decydować za Polki i Polaków. A wy macie taką manierę. Tam gdzie czegoś nie rozumiecie, to zamykacie, bo się boicie. Rozdajecie pieniądze na prawo i lewo, to szukacie pieniędzy w in vitro, w rezydenturach. Mówicie, że to dla waszego dobra”

21:05
rosa999

Rosa o ustawie o in vitro: Antykobieca, antyludzka, antyrodzicielska

Jak mówiła o poselskim projekcie ustawy o in vitro posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej:

„To tak naprawdę likwidacja in vitro w Polsce. Zapłodnienie metodą in vitro będzie niemożliwe przy stosowaniu zapisów w tej ustawie. To jest ustawa antykobieca, antyludzka, antyrodzicielska, anty-zdroworozsądkowa. Sprawi, że będą cierpiały kobiety, cierpiały rodziny, dzieci się nie będą rodzić”

Jak dodała:

„Tak ważny projekt, ale czy były konsultacje społeczne? Czy zapytaliście kogokolwiek o zdanie? Nikogo nie zapytaliście”

20:24
kopacz1

Kopacz: Każde dziecko urodzone z metody in vitro jest ważniejsze niż wasza władza na tej sali

Jak mówiła w trakcie sejmowej dyskusji o ustawie ograniczającej stosowanie metody in vitro była premier Ewa Kopacz:

„Dzięki temu programowi uchwalonemu przez poprzednia koalicje urodziło się ponad 6 tys. dzieci. Uważam, ze to najskuteczniejsza metoda leczenia niepłodności. Nie ma takiego kraju, w którym ta metoda byłaby zakazana. Teraz chciałabym powiedzieć o czymś szczególnym, o waszym egoizmie. O chęć udowodnienia, że wasza wola, wasze poglądy sa ważniejsze niż szczęście innych ludzi. Jak wielkim trzeba być egoista, by chcieć narzucania swojej woli stawiać wyżej niż szczęście dzieci i rodziców. Panowie Kukiz i Kaczyński, każde dziecko urodzone z metody in vitro jest ważniejsze niż wasza władza na tej sali. Tak bardzo chcecie być ważni, tak bardzo chcecie decydować za innych, że w tej pogoni za tą waszą władzą, jak mali jesteście, jak nieistotnie w porównaniu z tymi, którzy są dla swoich rodziców całym szczęściem i całym światem”

Jak dodała, klub PO zgłasza wniosek o odrzucenie projektu w I czytaniu. Wcześniej poseł Tomasz Latos stwierdził, że nad ustawą powinny toczyć się prace w komisji.

300polityka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS