Kwaśniewski, 18.10.2016

 

Kwaśniewski o Trybunale Stanu dla Dudy: „Argumenty są silne, żeby prezydent poniósł konsekwencje” [I kto tu rządzi?]

Justyna Dobrosz-Oracz; Zdjęcia i montaż: Maciek Czajkowski, Miłosz Więckowski, Paweł Gil, 18.10.2016

http://www.gazeta.tv/plej/19,82983,20852664,video.html?embed=0&autoplay=1

Na stadionie przybił piątkę z prezydentem Dudą, ale to nie oznacza, że schodzi z boiska. Były prezydent znów ostro o władzy. ‚Nowa ustawa o statusie sędziów, to ewidentny knebel. To jest chęć zastraszania środowiska, które powinno być niezależne. A państwo powinno tę niezależność chronić’ – mówi Aleksander Kwaśniewski w szóstym odcinku ‚I kto tu rządzi?’. ‚Jaruzelski bardziej się przyczynił do umocnienia tej części państwa prawa niż ci, którzy chcą Trybunał Konstytucyjny zniszczyć. To nie dzień narodzin Trybunału jest problemem tylko dzień zgonu, który się zbliża’.

Były prezydent jest pewny, że PiS chce obalić Hannę Gronkiewicz- Waltz. Sam jej nie atakuje. ‚Być może było za dużo zaufania, za mało kontroli. Tutaj został popełniony błąd w sprawie reprywatyzacji. Ja jestem przekonany, że ta odpowiedzialność jest, ale niekoniecznie ze strony prezydenta Warszawy.’ Ostro odpowiada Mariuszowi Błaszczakowi. Czy Aleksander Kwaśniewski był oburzony próbą wymazania go z historii? Czy popiera reformę edukacji i CETA? Zobacz, gdzie teraz rządzi i od czego ucieka.

kwasniewski

wyborcza.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS