Macierewicz, 11.10.2016

 

WTOREK, 11 PAŹDZIERNIKA 2016

Macierewicz: Opozycja występuje przeciwko Polsce, polskiemu interesowi. To niebywałe

20:18
macierewicz2

Macierewicz: Opozycja występuje przeciwko Polsce, polskiemu interesowi. To niebywałe

Szef MON, Antoni Macierewicz, skrytykował w TVP Info opozycję, która stawia polskiemu rządowi zarzuty po zerwaniu negocjacji z francuskim Airbusem:

„Nie spodziewałem się i nie widziałem w ciągu mojego doświadczenia politycznego takiego zjawiska, kiedy ci sami ludzie, którzy popierali prezydenta Putina przeciwko polskiemu prezydentowi, kiedy popierali Rosję, kiedy była kwestia dowiedzenia, kto jest winny śmierci całej polskiej elity, którzy popierali Niemcy, kiedy chodziło o rozmieszczenie w Polsce imigrantów, dzisiaj popierają inne państwo wtedy, kiedy występuje ono przeciwko Polsce”

„To niebywałe w historii Polski”

„To już nie jest kwestia bycia opozycją. To jest spór, czy się popiera inne państwo przeciwko polskim interesom, czy też popiera się polskie interesy, kiedy są one zagrożone. To niebywałe w historii Polski”

Procedura badania negocjacji

Antoni Macierewicz zastanawiał się też, czy nie jest potrzebne stworzenie procedury, która zbada proces negocjacji poprzedniego rządu z Airbusem:

„Być może warto zbadać w jakiejś procedurze, która będzie pozwalała odkryć wszystkie karty, jak wyglądały negocjacje, jak wyglądy uzależnienia, wzajemne porozumienia. W tym może tkwi jakaś tajemnica, którą warto naświetlić. Dlaczego tak dalece angażują się przecież polscy politycy, wybierani przez polskich obywateli, na rzecz innego państwa przeciwko polskiemu interesowi”

20:10
macierewicz1

Macierewicz: Francja zrobiła bardzo źle. Polska będzie miała helikoptery znajdziemy dobre rozwiązanie

Antoni Macierewicz w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info komentował zakończenie negocjacji z Airbusem o zakupie śmigłowców dla polskiej armii:

„Francja zrobiła bardzo źle, Airbus zrobił źle, że zerwał te rozmowy i odstąpił od możliwości, które stwarzał offset. Znajdziemy rozwiązania, które będą dla polskiej armii. Polska armia będzie miała helikoptery, znajdziemy dobre rozwiązanie”

Możliwości krajowe i zagraniczne

Szef MON zapewnił też, że polska armia otrzyma odpowiednią liczbę śmigłowców:

„Nie będziemy rozmawiali tylko z jednym dostawcą, a w Polsce są dwie fabryki, są także możliwości poza Polską, które będziemy wykorzystywali. Będzie zrealizowana ta liczba, która będzie niezbędna dla armii, czyli od 50 do 70 helikopterów w odpowiedniej sekwencji czasowej”

18:52

Szydło jutro wieczorem w TV Trwam i Radiu Maryja

Premier Beata Szydło jutro o 18:15 będzie gościem TV Trwam, a o 21:30 Radia Maryja.

300polityka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS