Franciszek, Duda, 27.07.2016

 

ŚRODA, 27 LIPCA 2016

Papież Franciszek: Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od głodu i wojen

17:57
franciszek1

Papież Franciszek: Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od głodu i wojen

Jak mówił papież Franciszek w trakcie swojego przemówienia na Wawelu:

„Świadomość przebytej drogi i radość z powodu osiągniętych celów dają siłę i pokój wewnętrzny, aby sprostać wymogom chwili obecnej. Aby procesy decyzyjne obejmowały godność każdej osoby. Obejmuje to każdy rodzaj działania: środowisk, gospodarki i zarządzanie skomplikowanym procesem migracyjnym. Aby zidentyfikować przyczyny imigracji z Polski ułatwiając powrót osobom, które chcą wrócić. Jednocześnie potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od głodu i wojen. Solidarność z osobami pozbawionymi praw podstawowych, w tym możliwościami wyznawania swojej wiary. Równocześnie należy zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym w celu rozwiązania konfliktów, które zmuszają tak wielu ludzi do opuszczania swoich domów. Chodzi o to, by ulżyć ich cierpieniom, inteligentnie, stale działać na rzecz pokoju”

17:38

PAD: Patrząc na obecny świat, chciałoby się znów wołać: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Ale nie tylko polskiej, ale całej

Jak mówił Andrzej Duda w Krakowie, na spotkaniu z papieżem Franciszkiem:

„To dla mnie niezwykły zaszczyt i radość, że mogę przywitać Ojca Świętego w imieniu RP, wszystkich moich rodaków, gości, nasze młodzieży, która przybyła tutaj, na spotkanie z Ojcem Świętym, że mogę przywitać na polskiej ziemi, w Krakowie, na tej wspaniałej, niebywałej uczcie duchowej, święcie wielkiej radości, jaką są SDM. To dla nas, Polaków niezwykłe, wielkie wydarzenie – radości, serca, ale przede wszystkim ducha, odbywa się w tym mieście. Mieście świętego Jana Pawła II. W Krakowie, historycznej stolicy Polski, w Krakowie, który był miastem polskich królów. Na Wawelu, na którym tylu królów, bohaterów naszego narodu, wielkich Polaków, wielkich przywódców znalazło miejsce swojego wiecznego spoczynku. Przy katedrze, na Zamku Królewskim – w miejscu, które dla Polaków jest miejscem świętym, symbolem wielkiej historii Polski, symbolem wielokrotnego odrodzenia narodu, jego siły, która od 1050 lat płynie z wiary chrześcijańskiej. Cieszę się ogromnie Ojcze Święty, że to spotkanie odbywa się w mieście wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II”

– Patrząc na obecny świat, chciałoby się znów wołać: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Ale nie tylko polskiej. Całej ziemi. Tak bardzo ona dzisiaj potrzebuje wartości, wiary, dobra, czyli tego, co wasza świątobliwość ze sobą niesie. Młodzi ludzie i my wszyscy Polacy jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że jesteś między nami i czekamy na twoje słowo – mówił prezydent do papieża Franciszka.

300polityka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS