Nowacka, 18.07.2016

 

PONIEDZIAŁEK, 18 LIPCA 2016

21:06
Zrzut ekranu 2016-07-18 o 21.02.48

Nowacka sugeruje możliwy start Biedronia w wyborach prezydenckich w 2020

Jak Barbara Nowacka mówiła w TVP Info:

– Robert Biedroń w Słupsku rozwiązuje problemy mieszkalnictwa. To fantastyczny polityk, wykazujący się dużą wiedzą, kulturą i umiejętnościami. To w jaki sposób rządzi w Słupsku, pokazuje, że inna polityka to nie slogan i tak może działać prawdziwy postępowy prezydent, na razie Słupska…

– To jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej lewicy, ale nie gwiazd gwiazdorzących, a realnie robiących rzeczy ważne dla ludzi – dodawała Nowacka dopytywana o możliwy start Biedronia.

20:54
Zrzut ekranu 2016-07-18 o 20.53.07

Nowacka na pytanie o Palikota: Chce przyjść z nowym pomysłem

Jak jedna z liderek lewicy mówiła w TVP Info:

– Twój Ruch jest zaangażowany w inicjatywę obywatelską liberalizacji prawa aborcyjnego. Janusz Palikot jest mniej zainteresowany, choć złożył podpis. Każdy z nas po aktywnym czasie potrzebuje czasu na refleksję. Janusz miał za sobą trudne 4 lata w sejmie i ta refleksja każdemu, kto chce przyjść z nowym pomysłem – a Janusz Palikot chce przyjść z nowym pomysłem – jest potrzebna.

20:31
Zrzut ekranu 2016-07-18 o 20.24.12

Nowacka: Uprzedzaliśmy, że jeśli nie uczczą ofiar katastrofy godnie, to gdy zmieni się władza, to nastąpi odchył w drugą stronę

W programie 4 strony TVP Info, Barbara Nowacka skrytykowała polityków Platformy Obywatelskiej m.in. za ośmieszanie idei pomnika ofiar:

– Prosiliśmy o godne uczczenie pamięci. Nie podobała nam absencja Donalda Tuska, nie podobały się  się kpiny z pomnika światła. Uprzedzaliśmy, że jeśli będą tak postępować, to jeśli zmieni się władza, to może być w drugą stronę, co też bywa przesadą. Dobrym pomysłem jest pomnik światła przed Pałacem Prezydenckim, bo tam, zbierali się ludzie. Taki pomnik nie zakłóca przestrzeni publicznej. Wydaje się ładnym i dość nowoczesnym wyrazem pamięci o ważnych dla nas osobach. Zabrakło dobrej woli władz miasta Warszawy, które ustami pani prezydent Warszawy ideę pomnika ośmieszały. 

20:30
Zrzut ekranu 2016-07-18 o 20.29.32

Nowacka: Ja nie chcę, żeby ludzie mieli dosyć pamięci o mojej matce, czy o Lechu Kaczyńskim

Jak mówiła Barbara Nowacka w programie 4 strony TVP Info:

– Pamięć o katastrofie smoleńskiej, bardzo ważna i potrzebna, bo to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, które nas wszystkich jako Polki i Polaków zmieniło, przez cały czas przypominanie w taki czasami nachalny sposób powoduje, że część osób nie będzie chciała rozmawiać o naszych bliskich, ich dokonaniach, bo będą mówili, że mają dosyć Smoleńska. Ja nie chce, żeby ludzie mieli dosyć pamięci o mojej matce, o Lechu Kaczyńskim i innych ważnych dla Polski postaciach. Apel poległych to dla mnie zagrożenie, że pamięć zbanalizowana po prostu straci wartość. 

300polityka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS