Kijowski, 26.07.2016

 

WTOREK, 26 LIPCA 2016

Kijowski: Namawiamy ludzi z KOD, by wstępowali do partii. KOD nie jest członkiem koalicji WDR

14:24
Kij

Kijowski: Namawiamy ludzi z KOD, by wstępowali do partii. KOD nie jest członkiem koalicji WDR

– Ludzie, którzy tworzą KOD, nie chcą, by była to partia polityczna. Zupełnie inne zadanie stoi przed KOD-em. Partii jest wiele, są ludzie, którzy chcą wstępować do partii, sami z tego się cieszymy, i sami namawiamy ludzi z KOD-u, by wstępowali do partii politycznych – przyznał dziś w rozmowie z Mikołajem Lizutem w TOK FM Mateusz Kijowski.

Jak dodawał:

„KOD nie planuje wystawiania własnych list, czy wystawiania ludzi na jakichś listach. To zasadnicze stanowisko i to nie ulegnie zmianie. Raczej – bo ja nie wiem, co się stanie, jeśli przestanę być w KOD-zie. Różne rzeczy są możliwe. Co nie znaczy, że nie możemy być aktywni w grze wyborczej”

Kijowski przyznał też, iż w ramach koalicji Wolność-Równość-Demokracja „szykowane jest nowe otwarcie merytoryczne na jesieni”. – My łączymy, jesteśmy ‚parasolem’, jesteśmy strażnikiem zasad gry, ale nie bierzemy udziału w samej grze. KOD nie jest członkiem WDR.

14:08
szczerba

Szczerba: Jeśli Szydło mówi do uczestników ŚDM: „Zobaczcie piękną Polskę”, to mówi o Polsce Tuska i Kopacz

Jak przekonywał dziś w rozmowie z 300POLITYKĄ i RDC Michał Szczerba:

„Czas opozycji to jest czas zgodnej współpracy, ramię w ramię, przy zachowaniu lojalności i szacunku wobec wielkiego projektu, jakim jest Platforma Obywatelska. Ten projekt zmienił Polskę. I jeżeli dzisiaj Beata Szydło mówi do uczestników ŚDM: „zobaczcie piękną Polskę”, to nie mówi do nich – zobaczcie piękną Polskę, którą zostawiliśmy w 2007 roku, po skompromitowanych rządach z Samoobroną i LPR, przy prowokacjach służb specjalnych, ale mówi o Polsce, którą zostawił Donald Tusk i zostawiła Ewa Kopacz. Mówi o wielkim skoku cywilizacyjnym, wielkich inwestycjach i środkach europejskich, w infrastrukturę, przestrzeń publiczną i sport”

300polityka.pl

„Fundamentalizm jest cechą wspólną terrorystów islamskich, chrześcijańskich i naszej partii rządzącej”

As, 26.07.2016

http://www.gazeta.tv/plej/19,103454,20454652,video.html?embed=0&autoplay=1
- Nie chciałbym, żeby ktoś się mnie bał. Wolałbym, żeby ludzie nas rozumieli – tak Mateusz Kijowski komentował w TOK FM wyniki sondażu OKO Press. 11 proc. uczestników badania wskazało, że boi się KOD. To przede wszystkim wyborcy PiS.

Najwięcej Polaków – 42 proc., boi się terrorystów islamskich, 33 proc. rosyjskiej agresji - wynika z sondażu dla portalu OKO Press. 27 proc. pytanych jako zagrożenie wskazało uchodźców, 22 proc. boi się władzy ograniczającej prawa obywatelskiej, a 11 proc. ruchów opozycyjnych takich jak KOD.

- Ludzie się boją przede wszystkim tego, czego nie rozumieją. Kiedy mówimy o terrorystach islamskich, to w Polsce jest to zjawisko, którego nie rozumiemy. Gdybyśmy mieli zdefiniować kategorię, która jest odpowiednia do tego, co się dzieje – to jest to fundamentalizm. A fundamentalizm jest cechą wspólna dla terrorystów islamskich, dla terrorystów chrześcijańskich czy ateistycznych, dla Erdogana, Putina i dla naszej partii rządzącej – komentował Mateusz Kijowski w TOK FM.

 

Choć wielkich manifestacji organizowanych przez komitet nie widać, to działacze nie mają wakacji. Jak mówił Kijowski w rozmowie z Mikołajem Lizutem, KOD-owcy cały czas organizują spotkania, rozmawiają, przekonują do swoich racji.

- Nie chciałbym, żeby ktoś się mnie bał. Wolałbym, żeby ludzie nas rozumieli.

Zobacz także

fundamentalizm

TOK FMDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS