PiS: krzyż – tak, konstytucja – nie, 12.10.2017

Konstytucja w szkołach im przeszkadza, ale krzyż już nie

Konstytucja w szkołach im przeszkadza, ale krzyż już nieGruszki na wierzbie, czyli 500+ dla nauczycieli

Według radnych PiS z Lublina wieszanie tablic z preambułą Konstytucji w szkołach to demonstracja polityczna! Próbowali storpedować pomysł radnych PO: – „Nie demonizujmy roli preambuły i tego, że ona cokolwiek zmieni. Jest to demonstracja polityczna, a my na sesji powinniśmy się zająć bardziej konkretnymi sprawami”. Radny PiS Dariusz Jezior twierdził, że Konstytucję trzeba mieć w sercu i nie trzeba jej nigdzie wieszać.

Sesja lubelskiej Rady Miasta była burzliwa. Radni PiS prześcigali się w „argumentach”, żeby nie dopuścić do powieszenia w szkołach początkowych słów ustawy zasadniczej. – „Konstytucja powinna być przedmiotem refleksji podejmowanej na lekcjach, ale szkoła nie powinna być terenem agitacji politycznej. A wiemy o tym, że toczy się w Polsce dyskusja dotycząca interpretacji Konstytucji, pojawiają się głosy o jej może nowym uchwaleniu – dlatego wydaje mi się, że wnioskodawcom chodzi wyłącznie o dyskurs polityczny, a nie o edukację obywatelską” – stwierdził radny PiS Mieczysław Ryba.

Inny z radnych PiS dowodził, że wieszanie Konstytucji to wprowadzanie do szkół określonej ideologii. Mozna by zapytać w takim razie, co powiedziałby o wiszących w wielu szkołach krzyżach?

Preambuła w szkołach w Lublinie w końcu zawiśnie – wniosek przyjęto głosami radnych Wspólnego Lublina i PO.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS