Radziwiłł, 13.10.2017

Oto jak Konstanty Radziwiłł marnotrawi publiczne pieniądze

Oto jak Konstanty Radziwiłł marnotrawi publiczne pieniądze

91 milionów złotych zamierza jeszcze w tym roku wydać ministerstwo zdrowia na szczepionki przeciwko pneumokokom. I można byłoby przejść do porządku dziennego nad tą informacją, gdyby nie fakt, że w Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych jest jeszcze ok. 900 tys. takich szczepionek. Według rp.pl, powinny wystarczyć co najmniej do końca przyszłego roku.

Od 1 stycznia 2017 r. wszystkie dzieci zostały objęte darmowym programem szczepień przeciw pneumokokom. Każde dziecko powinno otrzymać trzy dawki szczepionki – dwie podstawowe i jedną przypominającą. I znowu można by powiedzieć, że bardzo dobrze, ale resort Radziwiłła w ubiegłym roku zamiast kupić szczepionki, które chronią przed 13 szczepami bakterii, wziął takie, które przeciwdziałają 10 szczepom.

Na dodatek nie są one dopuszczone na rynki Unii Europejskiej, chyba że użyje się argumentu, że mamy epidemię lub klęskę żywiołową. Tak właśnie zrobiło ministerstwo zdrowia i efekt jest taki, że część rodziców woli szczepić dzieci lepszymi szczepionkami na własny koszt.

Niezrażony tym Radziwiłł znowu planuje kupić gorsze szczepionki, nie oglądając się także na to, że zalegają one w magazynach. Jak wobec tego oczekiwać od takiego szefa resortu zdrowia, że będzie dobrze zarządzał finansami publicznymi? Powoli przestaje też dziwić, że nie potrafi rozwiązać problemów ochrony zdrowia, skoro lekką ręką wydaje miliony złotych na niepotrzebne lekarstwa.

koduj24.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS