ONR, 29.11.2017

Europosłowie PO będą musieli zeznawać… w sprawie akcji narodowców w Katowicach

Musiało minąć kilka dni, żeby wreszcie prokuratura wszczęła śledztwo, dotyczące skandalicznej akcji narodowców w Katowicach. Na szubienicach powiesili oni zdjęcia europosłów PO. Okazuje się, że jednym z pierwszych kroków śledczych będzie przesłuchanie… europosłów!

Jak powiedziała Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, śledztwo wszczęto w sprawie stosowania gróźb bezprawnych wobec europosłów z powodu ich przynależności politycznej. Grozi za to 5 lat więzienia.

W tej sprawie do Beaty Szydło napisał oficjalny list przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. – „Chciałbym wyrazić najgłębsze zaniepokojenie zdjęciami eurodeputowanych, które zostały powieszone na szubienicach, o czym doniosły w weekend media. Grożenie śmiercią i zastraszanie deputowanych nie może być tolerowane w demokracji. Jestem przekonany, że Pani rząd podejmie wszelkie niezbędne środki, żeby upewnić się, że te wydarzenia zostaną potępione, i żeby europosłowie, podobnie jak inni wybrani przedstawiciele władz, bez względu na to, czy należą do obozu rządzącego czy do opozycji, mogli wykonywać swój mandat w swobodny i bezpieczny sposób” – napisał Tajani.

Trzeba przypomnieć, że policja zareagowała dopiero dzień po akcji narodowców. Europosłowie ani krajowi parlamentarzyści nie są objęci ochroną, ale zgodnie z ustawą o BOR minister spraw wewnętrznych, czyli Mariusz Błaszczak, może podjąć decyzję o zabezpieczeniu kogoś „ze względu na interes państwa”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS