Suski herbu Grabie, 27.11.2017

Marek „Caryca Katarzyna” Suski herbu Grabie poprowadzi PiS do zwycięstwa

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już tylko dni dzielą nas od rekonstrukcji rządu. Dotychczasowi, najbardziej niezawodni działacze Prawa i Sprawiedliwości zostaną awansowani na najwyższe szczyty władzy i jak ironizuje tygodnik „Wprost” wielkimi krokami nadchodzi „Dzień Suskiego”. Porównywany przez niektórych do Leo Messiego, to on będzie największym beneficjentem zbliżających się zmian. Suski zostanie bezpośrednim łącznikiem Kaczyńskiego z Sejmem.

Bez wątpienia „zasłużył” sobie na to, bo to on, a nie kto inny od lat z najwyższym poświęceniem działa w regionach. To on przekazuje politykom polecenia Jarosława Kaczyńskiego. – „Należy mu się ten awans. Haruje na partię od jej początków. Razem z Kaczyńskim ją zakładał, brał na nią kredyt. Po tylu latach doczeka się nagrody” – ocenił nawet jeden z polityków opozycji.

Powszechnie w PiS wiadomo, że Marek Suski to jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Współpracował z nim jeszcze w czasach Porozumienia Centrum. Pokazał się w pełnym blasku podczas pracy w komisji ds. Amber Gold. „Zasłynął” dialogiem o carycy Katarzynie i o nie wiadomo jakim rachunku syna Donalda Tuska.

Ci, którzy dobrze go znają, mówią, że ma hierarchiczne podejście do partii. Podobno kiedyś polityk opozycji zaprosił Marka Suskiego oraz innych posłów PiS na wódkę. – „Przyszedł Suski i jeszcze jeden polityk, szef regionu. Gdy spytałem, dlaczego pozostali nie przyszli, usłyszałem, że z szeregowymi posłami Suski nie będzie pił” – opowiadał dziennikarzowi „Wprost” polityk.

Powszechnie wiadomo, że Suski trzyma sztamę z marszałkiem Sejmu Stanisławem Karczewskim, przewodniczącym klubu Ryszardem Terleckim i rzeczniczką Beatą Mazurek i jak przekonuje tygodnik „teraz oni staną się w PiS grupą trzymającą władzę”.

Na dodatek Marek Suski ma szlacheckie pochodzenie. – „Jest potomkiem majętnego i wpływowego niegdyś rodu Chebda de Grabie Suskich herbu Pomian. Historia rodu posła PiS liczy sześć stuleci i rozpoczęła się, gdy książę mazowiecki osiedlił jednego z jego przodków we wsi Susk Stary pod Ostrołęką w województwie mazowieckim” – twierdzi „Rzeczpospolita”.W odpowiedzi na Suski herbu Grabie, 27.11.2017

  1. ~kika_7 pisze:

    To by pasowalo. Suski wyglada na rozgarnietego. Grabiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS