Suski, 26.07.2017

 

Marek Suski kandydatem na prezydenta Polski w 2020 roku? Poseł PiS nie mówi „nie”, dlatego sprawdzamy jego szanse

26.07.2017
„Złotousty” poseł Prawa i Sprawiedliwości byłby lepszym prezydentem od Andrzeja Dudy? Sam zainteresowany mówi „czemu nie” i tłumaczy, że wręcz fizycznie walczy o Polskę. Chwilę po tym Twitter totalnie eksplodował. #Suski2020 czas start!

Wymianę razów na linii Suski – Pałac Prezydencki rozpoczął sam poseł. Stwierdził bowiem, że nie jest pewny kandydatury Andrzeja Dudy w kolejnych wyborach prezydenckich.

Skąd w ogóle pomysł na to, aby Marek Suski został prezydentem Polski? Pół żartem, pół serio zaproponował to rzecznik Andrzeja Dudy.

Krzysztof Łapiński w rozmowie z TVN24 powiedział, że „hipotetycznie można sobie wyobrazić, że kandydatem na prezydenta będzie poseł Suski”.

- O tym (kandydacie na prezydenta – przyp. red.) pewnie każda partia będzie decydować za 2 lata. Oczywiście hipotetycznie można sobie wyobrazić także, że kandydatem będzie poseł Suski. Przecież hipotetycznie jest to możliwe – mówił. Teraz do sprawy odniósł się sam zainteresowany.

Suski: Jeżeli rzecznik sugeruje, że byłbym lepszym prezydentem niż obecny… Czemu nie?

- To jest rzecz nierozstrzygnięta. Nigdy do tego nie aspirowałem, ale jeżeli rzecznik prezydenta sugeruje, że byłbym lepszym prezydentem niż obecny… Czemu nie? – szybko wyjaśnił sprawę Marek Suski w rozmowie z portalem TV Republika.

Wyjaśnił również, że „traktuje swoje funkcje publiczne jako służbę, a nie jako promowanie własnej osoby”. – Rzeczywiście prezydent popełnił błąd, jak to w życiu bywa. Czasem jest się skrytykowanym za błędy. To tylko kwestia tego, jak ktoś znosi krytykę, czy potrafi się zreflektować, nawet po delikatnej krytyce. Ja krytykowałem pana prezydenta delikatnie, z poczuciem humoru – tłumaczył.


https://wiadomosci.wp.pl/marek-suski-kandydatem-na-prezydenta-polski-w-2020-roku-posel-pis-nie-mowi-nie-dlatego-sprawdzamy-jego-szanse-6148415931578497aDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS