Stanisław Pięta, 22.11.2017

Chamski atak na Donalda Tuska

Głośny tweet szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, w którym przyrównał on politykę PiS do działań Kremla, nie przestaje ekscytować prawej strony sceny politycznej.

Ostatnio do głosu dorwał się – na antenie Telewizji Republika – niekonwencjonalny w swoich opiniach polityk PiS Stanisław Pięta, nazywając szefa Rady Europejskiej „żenującym pajacem”. –„Człowiek, który prowadził najbardziej prorosyjską politykę, dziś pomawia rząd o współpracę z Kremlem? Żenujący pajac po prostu” – stwierdził poseł PiS.

– „To kompromitacja pana Tuska, który zamiast skupić się na polityce europejskiej, ingeruje w sprawy Polski. Być może chce zwrócić na siebie uwagę w Polsce i zrobić podwaliny pod powrót. Jeśli tak będzie, to Polacy będą mogli podjąć decyzję, czy go chcą” – uzasadniał swoje stanowisko.

Jak wiemy, pan poseł potrafi wywołać konsternację swoimi komentarzami. Miesiąc temu wypowiadał się w podobnym stylu na temat protestu lekarzy rezydentów. Pięta powiedział sławetne: – „Jeżeli uczciwie głodują, to schudną”. Spotkało się to z krytyką, ale Pięta nic sobie z tego nie robi i dalej wygłasza nieparlamentarne komentarze.

Wcześniej krytycznie do słów Donalda Tuska ustosunkowała się szefowa rządu PiS Beata Szydło, nazywając je „atakiem na Polskę”. W podobnym tonie komentowały tweet Tuska prawicowe media, a flagowy program TVP -„Wiadomości” wypomniał byłemu premierowi jego spacer z Władimirem Putinem po sopockim molo. Szefa RE nazwano „człowiekiem Rosjan w Warszawie”. Jego wpis „antypolską szarżą”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS