Roszady Rydzyka, 21.11.2017

Roszady w rządzie pod dyktando Rydzyka

Niezależnie od tego, czy do rekonstrukcji na szczytach władzy dojdzie, czy nie, rządzący już teraz przystępują do podziału łupów.

Wiele wskazuje na to, że pierwszy „poleci” minister środowiska. Jan Szyszko stanowi olbrzymie obciążenie wizerunkowe dla PiS, dlatego w opinii wielu znalazł się w rzędzie murowanych kandydatów do dymisji. Jednak jest pewne ale… Szyszko jest w PiS–owskim rządzie ministrem najbardziej związanym z założycielem Radia Maryja. Odwołanie go oznaczałoby poważne naruszenie nieformalnego układu pomiędzy Tadeuszem Rydzykiem a Jarosławem Kaczyńskim w kwestii obsady stanowisk. PiS postanowił więc toruńskiemu duchownemu wynagrodzić to awansem dla jego innego faworyta.

Jak pisze „Fakt”, Tadeusz Rydzyk ma „zagwarantowaną” w spółkach Skarbu Państwa pulę stanowisk dla swoich ludzi, o czym zrobiło się głośno przy okazji zatrudnienia w zarządzie PZU posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej.

Obecnie do gry wchodzi Andrzej Jaworski, były poseł PiS, który swego czasu w zarządzie PZU musiał ustąpić Małgorzacie Sadurskiej. Przez wiele miesięcy pozbawiony był intratnej posady w państwowej spółce, co miało być karą wymierzoną przez prezesa PiS za angażowanie się w lokalną politykę podczas pracy w PZU.

Teraz Jaworski został powołany do zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, należącej w 80 proc. do Skarbu Państwa. Jak podaje „Fakt”, powołując się na informatora z PiS, nominacja ta ma bezpośredni związek z planowaną dymisją Jana Szyszki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS