Szydło, 20.05.2016

 

PIĄTEK, 20 MAJA 2016

Kamiński o Szydło: Histeryczna dama chce sprzedać ciemnemu ludowi festiwal taniego szowinizmu i pseudopatriotyzmu

16:57
Screenshot 2016-05-20 at 16.42.22

Kamiński o Szydło: Histeryczna dama chce sprzedać ciemnemu ludowi festiwal taniego szowinizmu i pseudopatriotyzmu

Michał Kamiński w mocnych słowach skrytykował dzisiejsze wystąpienie premier Szydło. Jak mówił:

„Mam dla was złą wiadomość. Ciemny lud tego nie kupi. Ciemny lud nie kupi tego festiwalu taniego szowinizmu i pseudopatriotyzmu, zafundowanego tutaj, z tej mównicy, przez pewną histeryczną damę, uczynioną przez pana Jarosława Kaczyńskiego premierem. Beata Szydło nie wiedziała, w którym roku Polska wstąpiła do UE, a dziś nie wie, jak Unia funkcjonuje. I to zła wiadomość dla Polski. Najświętszych słów dla Polaków używacie jako pałki, dla swojej brutalnej rozgrywki politycznej”

Trzaskowski do PiS: Twardym to trzeba być w Brukseli, a nie tu w Sejmie

Posłowie PO nie wezmą udziału w tym smutnym spektaklu – zapowiedział w trakcie II czytania projektu uchwały o suwerenności poseł PO Rafał Trzaskowski. Jak dodał:

„Ta uchwała to dowód wasze niesłychanej słabości. Wy próbujecie przerzucić ta uchwałą odpowiedzialność na Komisję Europejską. Piszecie, że są podejmowane próby naruszania suwerenności. Ale to wy naruszacie suwerenność ograniczając swoją możliwości wpływu na obronę polskiej racji stanu. To wy łamiecie reguły w Polsce. Bo jak normalnie rozmawiać z rządem, skoro premier nas oskarża o to, że nie jesteśmy patriotami. Dlaczego krzyczycie na KE? W 4 oczy niech pani o tym powie Junckerowi. A nie przy kamerach. Bo twardym trzeba być w Brukseli, a nie tutaj. Wy nigdy twardzi nie potraficie być w Brukseli. Partnerzy się pytają: Gdzie jest Polska? Polskiego stanowiska nie ma

300polityka.pl

Awantura w Sejmie. Schetyna ostro o Szydło. Wtedy Kaczyński daje sygnał i wszyscy posłowie PiS…

ag, 20.05.2016

 


http://www.gazeta.tv/plej/19,114871,20108049,video.html?embed=0&autoplay=1
1. Grzegorz Schetyna ostro skrytykował Beatę Szydło
2. Szef PO zarzucał premier łamanie konstytucji
3. Wtedy posłowie PiS i cały rząd zaczęli opuszczać salę

 

Premier Beata Szydło przedstawia dziś w Sejmie „informację rządu ws. komunikatu Komisji Europejskiej”. Szef Platformy Obywatelskiej zwrócił się do szefowej rządu w ostrych słowach.

„Polska się za panią wstydzi. Sprofanowała pani konstytucję tutaj, na oczach całej Polski i całej Europy” – perorował Schetyna z mównicy sejmowej.

Te słowa wyraźnie nie spodobały się politykom Prawa i Sprawiedliwości, którzy na znak Jarosława Kaczyńskiego zaczęli opuszczać salę. Wyszła również sama Beata Szydło.

G.Schetyna „Dziś Polska się za Panią wstydzi”.Prawda boli. Premier Szydło wyszła z sali podczas wystąpień opozycji.

Wrócili po chwili. Wtedy na mównicę weszła premier, która stwierdziła, że jeszcze nigdy opozycja nie okazywała takiej pogardy wobec rządu, jak obecnie.

- Możecie wychodzić tutaj na mównicę i obrażać mnie, możecie mówić różne rzeczy, ale nigdy nie zmusicie mnie, żebym wyrzekła się polskiej suwerenności w imię poprawności politycznej – mówiła Beata Szydło. Na te słowa politycy PiS zareagowali brawami.

schetyna

gazeta.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS